Zimní rozcestník: Liberecký kraj

Na horách i ve městech, venku i uvnitř, romanticky, svátečně nebo sportovně – zima se dá trávit různě, stačí se jen rozhodnout kam, kdy a s kým. Nechte se inspirovat následujícími stranami a buďte připraveni na sněhovou nadílku, mráz i bláto. Zimní čas prožijte především ve zdraví a s těmi, které máte rádi.

Lákavé tipy na sněhové zážitky

Nejvyšší kvalita a široký výběr zimních sportů – to jsou důvody, proč se Liberecký kraj řadí
mezi nejlepší destinace pro zimní dovolenou. Jizerské hory, horský hřeben Ještědu, Lužické
hory a Krkonoše nabízejí perfektní podmínky pro sjezdové lyžování, běh na lyžích a jiné zimní adrenalinové sporty. Tak proč takovou příležitost nevyužít!

Čím jiným začít než Skiareálem Ještěd – tím pravým místem pro aktivní trávení volného času. Středisko nabízí čtyři lanové dráhy a šest vleků, které zajišťují dopravu na vrcholek sjezdových tratí. Sjezdovky jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale i pro zkušené a náročné lyžaře. Zábavu zde ale najdou i nelyžaři. Například na sáňkařské dráze. Už jste ji zkusili? Vede od horní stanice lanovky Skalka až k tramvajové zastávce Horní Hanychov a čeká vás na ní tříkilometrová jízda. Jak nejlépe zavzpomínat na dětství než na pořádných sáňkách, kluzáku nebo lopatě? Každý tomu sice říkáme jinak, ale zážitek budeme mít stejný!

– více v tištěném vydání Mojí země (na stáncích od 2. 12. 2021, nebo předplatné přes společnost SEND) nebo elektronickém vydání (registrací přes Alza.cz)