Země jako zahrádka podle Kateřiny Winterové

Zdravím vás, přátelé, milovníci a milovnice naší krásné země. Máme tu jaro, a to je navzdory všemu, co se děje, zázrak, radost i výzva. Pokladnicí zdraví a energie nám může být pučící příroda, zahrádka nebo jen obyčejný truhlík. S jarem je spojena také láska, další zázračný elixír zdraví. K políbení pod rozkvetlým stromem můžete letos překvapit i tradičním, z lásky pečeným cukrovím. 

Jarní bejlí aneb Plevel, co může na talíř 

Jaro přináší spoustu nových vůní, barev a chutí. Ve svěžích vykukujících bylinách ukrývá ty nejcennější přírodní poklady, které nám může nabídnout. Každá rostlinka je dobrá na něco jiného a společně vytvářejí koktejl zdraví prospěšných látek. Staňte se i vy letos příležitostným kořenářem a vydejte se s nůžkami a košíčkem vstříc sběru divoce rostoucích bylin. Tyhle všechny můžete podle starých herbářů a lidového léčitelství užívat. Uždibněte si něco málo z těch jarních pokladů. Sedmikráska chudobka láká nejen svojí krásou, ale i chutí. Na dozdobení polévky, dezertu nebo do salátu – geniální. Obsahuje vysoký podíl látek, které mírní záněty a urychlují hojení ran. Šťáva z květů prý funguje na bodnutí hmyzem.


Foto: archiv Kateřiny Winterové a www.culinabotanica.cz

– více v tištěném vydání Mojí země (na stáncích od 1.4.2021, nebo předplatné přes společnost SEND) nebo elektronickém vydání (registrací přes Alza.cz)