Noblesní historií Českého Krumlova

Náš seriál putování minulostí českých, moravských a slezských měst se po pěti letech chýlí ke konci. Je mi proto obzvláštním potěšením, že jsme nevynechali jedno z nejkrásnějších nejen našich, ale evropských měst a že vás můžu provést „svým“ Českým Krumlovem. Městem významných šlechtických rodů, vodáků, turistů a pochopitelně i Krumlovanů, kteří v kulisách pohádkového města žijí běžný život.

Myslím, že na návštěvu Českého Krumlova nastala ta pravá chvíle. Město mimo sezónu není o nic méně krásnější, dýchá se mu volněji, nabídka ubytování, gastronomie a dalších služeb nepřeberná a kulturní aktivity neutuchající. Krumlov mimo sezónu tak máte prakticky pro sebe. Vyhnout se historii v Krumlově nelze, koneckonců není důvod, komplex památek, který dovedl centrum města do prestižní společnosti UNESCO, je hlavním magnetem pro návštěvníky.
Jednoznačně největším tahákem je jeden z nejrozsáhlejších hradozámeckých komplexů
v Evropě. Tvoří ho na čtyři desítky budov včetně unikátního barokního divadla a skvostné zahrady. Jen tohle sídlo „jihočeských králů“ by vydalo na samostatnou knihu. A kdo byli oni vládci jižních Čech? 

Foto: Pavel Radosta 

– více v tištěném vydání Mojí země (na stáncích od 7. 10. 2021, nebo předplatné přes společnost SEND) nebo elektronickém vydání (registrací přes Alza.cz)