Národní poklady: Petrof

Nápis na nejstarším exponátu s černými a bílými klávesami v továrním muzeu mluví za všechny titulky. Klavíry a pianina Petrof patří do výkladní skříně naší země. Z Hradce
Králové putují do celého světa a svou kvalitou, provedením i jedinečným zvukem reprezentují nejen rodinnou firmu s řemeslnou tradicí, ale celou Českou republiku. Šest písmen, která se stala v hudebním světě pojmem, provází příběh o vytrvalosti a odhodlání. Ty patří k dědictví Petrofových stejně jako umění sestavit mistrovské nástroje.

Antonín Petrof by měl jistě velkou radost, že v jeho klavírnickém řemeslu pokračuje už šestá generace Petrofových a z továrny, kterou vybudoval, i po téměř sto šedesáti letech putují nástroje do celého světa. Základy rodinné tradice a úspěchu značky, které on sám položil, jsou spojeny s odvahou i obchodním talentem – mimochodem dalšími rysy „výbavy“ rodinného klanu Petrofových.

Foto: Pavel Radosta a archiv PETROF

– více v tištěném vydání Mojí země (na stáncích od 7. 10. 2021, nebo předplatné přes společnost SEND) nebo elektronickém vydání (registrací přes Alza.cz)