Národní muzeum otevírá Okna do pravěku

Mamut v životní velikosti, jediný dinosaurus nalezený na našem území nebo šavlozubý tygr obývají nově pravěký svět Národního muzea. Návštěvníka pohltí během chvilky, stejně jako říše zvířat o patro výš. Příprava zdejších stálých expozic trvala pět let a výsledek je skutečně světový. Přijďte se přesvědčit, my jsme do pravěké expozice nahlédli těsně před jejím dokončením a byli jsme nadšeni.

Zoologická expozice Zázraky evoluce, která byla v Národním muzeu otevřena v září a uhranula už tisíce návštěvníků svým atraktivním provedením, dávala tušit, že i její paleontologická sestřička bude stát za to. Mezinárodní tým 120 odborníků, spolupráce s prestižními evropskými muzei, a také odvaha změnit stereotypy a zkusit i zdánlivě nemožné přinesla ovoce.

Paleontologická expozice Okna do pravěku dává nahlédnout do jednotlivých geologických dob přímo na našem území. Vybírá zajímavé fragmenty, které se k nim vážou, a volí velmi efektní a záživný způsob ztvárnění. Takže si návštěvník živě představí, jak to u nás vypadalo od prvohor po čtvrtohory.

Foto: Pavel Radosta

– více v tištěném vydání Mojí země (na stáncích od 2. 12. 2021, nebo předplatné přes společnost SEND) nebo elektronickém vydání (registrací přes Alza.cz)